Швейцария надви у дома Латвия с 1:0 в световна квалификация от група „B” на зона Европа.

„Кръстоносците” имаха инициативата на стадиона в Женева, но едва в 66-ата минута Йосип Дръмич вкара единствения гол в мача след асистенция на Адмир Мехмеди. До края на мача нито домакините, нито гостите успяха да се разпишат и да постигнат нещо повече.

След петата си победа швейцарците продължават да са лидери в групата с пълен актив от 15 точки. Латвия е на предпоследната пета позиция с актив от само 3 точки.

В друга среща от тази група аутсайдерите Андора и Фарьорските острови завършиха 0:0. Така Андора спечели първата си точка в групата и въпреки това остава на последната позиция. Фарьорските острови са четвърти с 6 точки до момента.