Швеция победи кат гост Люксембург с 1:0 в световна квалификация от група „А” на зона Европа, в която е и България.

Скандинавците не успяха да преодолеят сгъстената отбрана на домакините през първата част, а пропуски направиха Берг, Форсберг и Дурмза. Те стигнаха до победния си гол в 58-ата минута, когато точен бе Микаел Лустиг след центриране от коренер. До края на мача гостите продължиха да имат инициативата и не позволиха на Люксембург да стигне до изравнителен гол. Домакините завършиха мача в намален състав, след като в 82-ата минута Малге получи директен червен картон.

След първата си победа в групата Швеция е с актив от 4 точки на трета позиция във временното класиране. Люксембург е на дъното в класирането без спечелени точки.

Люксембург - Швеция 0:1
0:1 Микаел Лустиг (58)