Легия (Варшава) надви като домакин Спортинг (Лисабон) с 1:0 и изпревари своя съперник на третото място в крайното класиране на група „F” на Шампионската лига. Така полският шампион се класира за 1/16-финалите в Лига Европа и изхвърли португалския гранд от евротурнирите за този сезон.

Българският национал Михаил Александров не бе в групата на домакините, а неговите съотборници вкараха гол още в 7-ата минута. Попадението обаче бе отменено заради засада на Александър Прийович.

Полският тим продължи да атакува по-активно и поведе с гол на Гилерме (30), който получи извеждаш пас от Прийович.

След почивката Гилерме и Мулен пропуснаха да удвоят аванса на Легия, а Баст Дост имаше пропусна най-чистото положение за Спортинг. В крайна сметка Легия спечели и завърши на трето място в групата с 4 точки. Спортинг остана последен с 3 точки и приключи с участието си в Европа за този сезон.

Резултат с изображение за legia warsawРезултат с изображение за sporting lisbonЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 1:0
1:0 Гилерме (30)