Динамо (Загреб) завърши с поражение участието си в Шампионската лига. Воденият от Ивайло Петев хърватски гранд отстъпи на Ювентус с 0:2 при гостуването си в мача от група Н на турнира. Опълчението на Динамо все пак издържа до 52-ата минута на "Ювентус Арена", когато резултатът все още беше 0:0.

Лемина обаче навърза почти цялата защита на гостите и подаде на Гонсало Игуаин. Аржентинецът с премерен шут опъна мрежата за 1:0. В 73-ата минута Миралем Пянич центрира перфектно от корнер и Ругани с глава наказа Доминик Ливакович за 2:0.

Ювентус финишира на първо място в групата с 14 точки, втори е Севиля с 11, Лион е трети с 8, а Динамо остана последен без спечелена точка и голова разлика 0:15.

Резултат с изображение за juventus Резултат с изображение за fc dinamo zagrebЮВЕНТУС - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 2:0
1:0 Гонсало Игуаин (52), 2:0 Даниеле Ругани (73)