Байер (Леверкузен) загуби у дома от Атлетико (Мадрид) с 2:4 първия им мач от 1/8-финалите на Шампионската лига този сезон. Така гостите от испанската столица си осигуриха комфортен аванс преди реванша и спокойно гледат към девето участие на 1/4-финалите в турнира на богатите.

Преди две години „дюшекчиите“ елиминираха „аспирините“ на същата фаза след дузпи, след като двата тима си бяха разменили по една победа с 1:0. Леверкузен прекъсна силната си домакинска серия в евротурнирите, където нямаше загуба на собствения си стадион от 10 мача (5 победи и 5 равенства). Тимът никога не е прескачал осминафиналите на Шампионската лига, откакто съществува тази фаза на турнира. „Аспирините“ за последно записаха успех в два мача над испански отбор през сезон 1987/88, когато надиграха Еспаньол на финала на Купата на УЕФА.

„Дюшекчиите” поведоха с феноменално попадение на Саул Нигес (17), който получи топката от Габи и отправи страхотен неспасяем за Бернд Лено удар. Гостите  продължиха да доминират и затвърдиха преимуществото си с попадение на голмайстора си Антоан Гризман (25), разписал се след асистенция на Кевин Гамейро. Гостите продължиха да контролират събитията на терена и до края на полувремето пропуснаха да направят преднината си по-убедителна след пропуск на Гризман. Моя пък се намеси решително след удар на Кампъл от "аспирините".

Малко след почивката Карим Белараби (48) върна надеждите на домакините след пас на Хенрикс, но десет минути по-късно гостите получиха правото да изпълнят дузпа за извършено нарушение от Драгович, започнало извън наказателното поле. Кевин Гамейро (58-дузпа) бе точен от 11-метровия наказателен удар и върна аванса от два гола за Атлетико.

Последва натиск на „аспирините” и в 67-ата минута след центриране на Юлиан Брандт и спасяване на вратаря Моя топката се удари в коляното на Стефан Савич, който си вкара автогол за 2:3. Домакините опитаха всичко по силите си да изравнят и на два пъти Хавиер Ернандес – Чичарито, бе близо до гола, но Фелипе Луиш изчистваше топката пред голлинията. В самия край Фернандо Торес (86) оформи крайния резултат след центриране на хърватина Шиме Върсалко и на практика обезсмисли реванша в Мадрид на 15 март.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) – АТЛЕТИКО (МАДРИД) 2:4
0:1 Саул Нигес (17), 0:2 Антоан Грузман (25), 1:2 Карим Белараби (48), 1:3 Кевин Гамейро (59-дузпа), 2:3 Стефан Савич (67-автогол), 2:4 Фернандо Торес (86)