Шалке разби Байер (Леверкузен) с 4:1 като гост в първи мач от 31-ия кръг на Първа бундеслига. "Кралскосините” водеха с 3:0 още до 18-ата минута на „Бай Арена”.

Шалке поведе още в 7-ата минута. Леон Горецка получи пас от Набил Бенталеб и намери Гуидо Бургщалер за 0:1. Само три минути по-късно капитанът на „кралскосините” Бенедикт Хьоведес бе оставен спокойно да вкара с глава след центриране от корнер на Алесандро Шьопс.

В 18-ата минута Бернд Лено спаси два поредни удара на Горецка, но от трети опит Шьопфс направи 0:3. Веднага след почивката Бургщалер засече центриране на Шьопфс от фаул  за 0:4. "Аспирините" намалиха в 69-ата минута, когато Щефан Кислинг засече точно хубаво центриране на Карим Белараби – 1:4.

Шалке е осми с 41 точки, Байеростава 12-и с 36 и повече ще мисли за запазване на мястото си в елита.