Шахтьор (Донецк) разби като гост Шалке 04 с 3:0 и се класира за осминафиналите на Лига Европа. Първата среща в Украйна бе завършила при резултат 0:0.

„Кралскосините” започнаха по-добре на свой терен и в първите минути Йоханес Гайс бе близо до гола след шут от пряк свободен удар, но Андрий Пятов изби в корнер. Постепенно гостите взеха инициативата и поведоха с гол на Марлос (27) с пета. В 35-ата минута Шалке 04 имаше шанс за изравняване, но Пятов отрази удара на Жоел Матип.

След почивката домакините търсеха изравняването, но все нещо им липсваше в завършващата фаза на атаките. Факундо Ферейра (63) пък вкара втори гол за гостите след пас на Тайсон и на уби интригата в срещата, тъй като на немския тим в този момент му бяха нужни цели три попадения, за да продължи напред.

Виктор Коваленко (77) окончателно сложи точка на спора след нова асистенция на Тайсон. До края на мача само Сидни Сам от домакините имаше възможност за гол, но не успя да вкара почетно попадение.

Жребият за осминафиналите е утре от 14:00 часа българско време в Нион.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!