Севиля победи трудно Селта с 2:1 в мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. По този начин домакините се изравни с Атлетико (Мадрид) на третото място във временното класиране. Във вторник "дюшекчиите" паднаха у дома с 0:1 от Виляреал, което позволи на андалусийците да наваксат изоставането в борбата за директна квота в групите на Шампионската лига.

В 49-ата минута Хоакин Кореа изведе домакините напред в резултата. Малко след това обаче гостите изравниха с гол на Яго Аспас от дузпа - 1:1. В 56-ата минута тимът от Виго остана с десет души на терена, след като втори жълт/червен картон получи Педро Ернандес.

Уисам Бен Йедер донесе победата на Севиля, разписвайки се за 2:1 в 79-ата минута. За него това беше попадение №17 от началото на сезона. Само Роналдо (19), Суарес (24) и Меси (33) имат повече голове.

Севиля събира 68 точки. Толкова има и Атлетико. Селта (44) заема 11-ото място.

В друга среща от вечерта Алавес и Ейбар завършиха 0:0.