Интер размаза Аталанта на своя стадион "Джузепе Меаца" със 7:1 в двубой от 28 кръг на италианската Серия "А". Срещата се превърна в рецитал на аржентинските звезди Мауро Икарди и Евер Банега.

Двамата записаха по три гола на сметките си, а сред голмайсторите името си остави и Роберто Галярдини. За Аталанта се разписа Ремо Фрюлер.

Икарди избухна с хеттрик само за 9 минути през първото полувреме. От 17-ата до 26-ата той на три пъти направи безпомощен вратаря на гостите.

До почивката резултатът набъбна до 5:1. Този път бе ред на Банега, който се разписа в 31-ата и 34-ата минути.  Ремо Фрюлер бе изпуснат от отбраната на Интер и върна едно попадение, но през втората част пак Интер вкарваше головете.

След почивката Роберто Галярдини и Банега докараха нещата до 7:1.

От 27 години Аталанта не бе допускал седем гола във вратата си.

С успеха Интер изпревари Аталанта в класирането и се изкaчи на четвърта позиция с 54 точки, докато гостите останаха с 52.