Манчестър Сити и Ливърпул завършиха при 1:1 в среща от 29-ия кръг на Висшата лига. Мачът изобилстваше от опасни атаки, а феновете видяха куп нереализирани положения.

Пропуските започнаха в 20-ата минута със 100% положение на Давид Силва, след което и Стърлинг се размина с гола. Фирмино и Лалала размениха по още една опасност до края на първата част, а през второто полувреме пропуските продължиха.

Джеймс Милнър все пак откри от дузпа в 51-ата минута, а Серхио Агуеро изравни в 69-ата, а само за последния четвърт час голът се размина на косъм три пъти, а Кевин де Бройне, Лалана и Стърлинг се отличиха с пропуски.

Точката не помага на нито един от двата тима, които остават трети и четвърти в таблицата, но далеч зад лидера Челси и с все по-малък аванс пред петия Манчестър Юнайтед.