Рома разгроми Пескара с 4:1 като гост в мач от 33-ия кръг в италианската Серия "А". Над всички тази вечер беше Стефан ел Шаарави, който се отличи с три асистенции.

Малкия Фараон можеше и сам да откри резултата в 44-ата минута, но алтруистично предпочете да подаде на Кевин Стротман за 0:1. Още в следващата атака Един Джеко асистира на Раджа Наинголан, който без проблеми покачи на 0:2.

В 48-ата минута Ел Шаарави центрира към Мохамед Сала и той направи преднината на "вълците" класическа - 0:3. След час игра двамата повториха упражнението след чудесна контраатака – 0:4.

Силите на домакините стигнаха само за почетно попадение. Негов автор беше Ахмед Бенали в 83-ата минута. След това пък и гредата помогна на полския вратар на Рома Войчех Шчесни.

Рома е втори във временното класиране със 75 точки, с 4 повече от третия Наполи и с 8 по-малко от лидера Ювентус. Пескара има едва 14 точки в своя актив и пет кръга преди края изостава с 15 от първия над опасната зона Емполи.