Рома оцеля при гостуването си на Дженоа и остана в битката за второто място в Италия, което дава право на участие в групите на Шампионската лига. "Вълците" надделяха с 3:2, след като изоставаха с 1:2 до 77-ата минута.

Салах откри резултата в 6-ата минута за Рома, но в 13-ата Татсидис изравни.

Драмата започна в 65-ата минута, когато Паволети изведе домакините напред в резултата. В този момент на сцената излезе иконата на Рома Франческо Тоти. Неостаряващият лидер на "вълците" се появи в игра в 59-ата минута, а след попадението на Дженоа направи всичко възможно да въхне сили и увереност в своите съотборници.

Именно Тоти заби изравнителното попадение в 77-ата минута, а в 87-ата Стефан Ел Шаарави донесе ценните три точки на Рома.

Римляните излязоха временно на второ място със 74 точки. Трети е Наполи със 73, но и мач по-малко. До края на сезона в Италия остават два кръга.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!