Рома победи Сасуоло с 3:1 в мач от 29-ия кръг на италианската Серия "А". Гостите започнаха по-силно и поведоха още в 9-ата минута. След отличен пробив по лявото крило и техничен пас с пета на Берарди Грегъри Дефрел буквално разстреля безпомощния Войчех Шчесни - 0:1!

"Вълците" се отърсиха бързо от шока и изравниха само 7 минути по-късно. Салах пусна топката по перфектен начин на
Паредес и той оплете топката зад гърба на Андреа Консили - 1:1. Секунди преди почивката Рома направи обрата пълен. Ел Шаарави проби отляво, стигна до пеналта и стреля коварно, Консили с мъка изби, но Салах довкара в мрежата за 2:1.

Един Джеко в 68-ата минута се разписа за 3:1, след като беше изведен в коридор сам срещу вратаря на гостите.

С този успех тимът на Лучано Спалети остава втори във временното класиране с 65 точки. Лидерът Ювентус има 73, третият Наполи е с 63 т. Сасуоло е на 15-а позиция с 31 т.