Спечелилият отдавна шампионската титла ПСЖ разби у дома Рен с 4:0 в среща от 36-ия кръг на френската Лига 1. Така парижани подобриха собствения си рекорд за най-много победи в рамките на една кампания. Това беше 28-и успех за тях през настоящата кампания - с един повече от сезон 2013/14.

През първата част нямаше попадения, а след почивката възпитаниците на Лоран Блан се развихриха. Бразилецът Максуел (50) откри резултата след пас на Единсон Кавани, а шведският нападател Златан Ибрахимович (54, 76), възползвал се от подавания на аржентинците Анхел ди Мария и Хавиер Пасторе, обезсърчи гостите. В добавеното време Единсон Кавани (90+1) оформи крайното 4:0.

След победата си ПСЖ има 86 точки и е недостижим на върха. Рен е на седма позиция с 52 точки.