Пари Сен Жермен записа поредна победа във френската Лига 1. Този път столичани се справиха с Лориен с 3:1 в 24-я кръг на шампионата, записвайки 21-ата си победа от началото на сезона. Парижани имат 66 точки на върха, на цели 24 точки от втория Монако. Златан Ибрахимович и компания записаха 32-и мач без поражение, като с това подобриха рекорда на Нант от сезон 1994/95.

За домакините се разписаха Кавани, Ибрахимович и Курзава. Кавани вкара в 6-ата минута след асистенция на Златан Ибрахимович. Гостите от Лориен успяха да изравнят в 19-ата минута след като организираха чудесна атака и Рафаел Герейро направи резултата 1:1. В 55-ата минута Златан Ибрахимович се възползва от грешка в защитата на Лориен и засече центриране за 2:1. Джими Кабо от Лориен вкара топката в мрежата на ПСЖ в 66-ата минута, но бе отсъдена засада. В 69-ата минута след впечатляващо изпълнение Левин Курзава оформи крайното 3:1 за домакините./БЛИЦ СПОРТ

Резултати от 24-ия кръг на Лига 1:

Монако - Бастия 2:0, Монпелие - Марсилия 0:1, Гингам - Троа 4:0, Лил - Каен 1:0, Лион - Бордо 3:0, Нант - Аячо 3:1, Ница - Тулуза 1:0, Реймс - Анже 2:1, ПСЖ - Лориен 3:1

На 4 февруари: Рен - Сент Етиен

Класиране след 24 кръг: 1.ПСЖ 66 точки, 2.Монако 42 точки, 3.Ница 39 точки, 4.Анже 37  точки, 5.Каен 36 точки и други.