Челси победи Ливърпул с 1:0 в мач от Интернешънъл чемпиънс къп. Двубоят се игра на стадион "Роуз Боул" в Калифорния, а единственото попадение реализира Гари Кейхил в 10-ата минута. Това бе първата по-сериозна победа за новия мениджър на Челси Антонио Конте. В първия си мач от подготовката лондончани изненадващо загубиха от Рапид Виена с 0:2, а след това надиграха непретенциозния Волфсбергер с 3:0.

Сеск Фабрегас получи директен червен картон в 70-ата минута. Картонът бе едно от доказателствата за характера на мача, който бе далеч от приятелски. Футболистите и на двата тима се хвърлиха здраво и имаше доста единоборства. Следващият спаринг на Челси е отново от турнира Интернешънъл чемпиънс къп на 30 юли срещу Реал Мадрид от 22:00 часа българско време. На следващия 31 юли Ливърпул играе срещу Милан.

Още в 10-ата минута Сеск Фабрегас центрира от корнер и Гари Кейхил с глава откри резултата в полза на Челси. В 28-ата минута Ливърпул беше близо до изравняването, но Фирмино не успя да засече острото центриране на Алберто Морено. В 33-ата минута Виктор Моузес от Челси се отчете с хубав и силен удар извън наказателното поле, но топката мина над вратата. В 35-ата минута гол на Ливърпул бе правилно отменен заради засада. Второто полувреме ще се запомни с грубото влизане на Сеск Фабрегас в краката на Клаван. Реферът ведната показа директен червен картон за испанеца.

Челси - Ливърпул 1:0
1:0 Гари Кейхил (10)

Челси: Асмин Бегович, Джон Тери, Гари Кейхил, Сесар Аспиликуета, Олаолува Аина, Сеск Фабрегас, Вилиан (67 - Куадрадо), Виктор Моузес (67 - Батшуай), Неманя Матич, Бертранд Траоре (67 - Педро), Лофтус-Чийк (72 - Чалоба)
Треньор: Антонио Конте

Ливърпул: Кариус, Клаван, Ловрен (64 - Уисдъм), Алберто Морено (82 - Бранаган), Филипе Коутиньо (63 - Джеймс Милнър), Стюарт (82 - Арнолд), Груич (46 - Адам Лалана), Рандал (64 - Ингс), Ежариа (64 - Лазар Маркович), Роберто Фирмино (64 - Джордан Хендерсън), Мане (64 - Ожо)
Треньор: Юрген Клоп

Червен картон: Сеск Фабрегас (70-Челси)