Андерлехт елиминира Олимпиакос на шестнайсетинафиналите в Лига Европа. Белгийците бяха щастливи в продълженията и обърнаха противниците си с 2:1 в Атина. Така след победа с 1:0 в първия мач продължиха напред. В герой за своя отбор се превърна Франк Ачеампонг, който отбеляза и двете попадения.

Домакините реализираха чрез Фортунас от дузпа в 29-ата минута, като по този начин неутрализираха пасива от първата среща. В редовното време нов гол така и не падна.

В продълженията обаче Андерлехт успя да изравни чрез Ачеампонг в 103-ата минута. 9 минути по-късно отново той сътвори пълен обрат, отбелязвайки втори гол, който уби шансовете на Олимпиакос да продължи напред в турнира.

Лига Европа, 1/16-финали

Олимпиакос  – Андерлехт 1:2 (след продължения. 1:0 в редовното време) (в първия мач 0:1)

0:1 Фортунас 29, 1:1 Ачеампонг 103, 1:2 Ачеампонг 112

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!