Мачът от 16-ия кръг на белгийската Юпилер лига между отборите на Шарльороа и Стандарт (Лиеж) беше скандално прекъснат при резултат 1:3 в 68-ата минута. Причина за това бяха хулиганските изпълнения на феновете. Инцидентите всъщност бяха три, като първите две изцепки бяха на гостуващата агитка. Ултрасите от Лиеж засипаха терена с факли и димки при втория и третия гол на своя отбор, който поведе с 3:1.

Домакините поведоха с гол на Бакар в 12-ата минута, а попаденията за гостите бяха дело на Орландо Са (23, 57) и Ишак Белфодил (51).

Съдията прекъсна двубоя двукратно за по 10 минути, но той все пак продължаваше.

При третия опит от трибуните обаче се намесиха феновете на Шарльороа. Първо вратарят на Стандард Гулиелме Хуберт беше ударен по главата с пласмасова чаша с безалкохолна бира. После пък агитката на домакините хвърли и мощна димка на терена. Това окончателно преля чашата на търпението на рефера, който вече нямаше друг избор, освен да прекрати окончателно срещата. Старши треньор на Стандарт е бившият асистент в Левски Александър "Сале" Янкович.