Полша победи Черна гора с 2:1 като гост в мач от група Е на световните квалификации. Дружина полска поведе малко преди почивката. В 40-ата минута Роберт Левандовски изпълни фаул от около 20 метра, прехвърли стената и опъна мрежата за 0:1.
Черногорците обаче не се предадоха и в 63-ата минута изравниха. Куляшевич центрира отдясно, Стефан Мугуша засече с глава за 1:1.

Фатална за домакините се оказа 81-ата минута. Желински изведе Лукаш Пишчек. Той проби отдясно и се възползва от неразчетено излизане на вратаря Божович. Пишчек технично го прехвърли, топката се отби от гредата и спря зад голлинията – 1:2!

В друг интересен мач от тази група Румъния и Дания завършиха 0:0.

Полша е лидер с 13 точки, пред Черна гора и Дания (с по 7), Румъния (6), Армения (6) и Казахстан (2).