Динамо (Загреб) разби шампиона Риека с 5:2 в мач без значение от хърватското първенство. По този начин домакините поне взеха реванш за изпуснатата титла.

В герой на вечерта се превърна Ел Арби Хилал Судани, който заби хеттрик за Динамо. Той доведе резултата до 3:0 с головете си в 4-ата, 34-ата и 44-ата минута. Марко Весович намали на 3:1 секунди преди почивката.

През второто полувреме "сините" не спряха да атакуват и се добраха до комфортна преднина от 5:1 след голове на Даниел Олмо (47) и Армин Ходжич (51).

Крайното 5:2 оформи Франко Андриашевич в 83-ата минута.

Ивайло Петев ще запази поста си начело на Динамо (Загреб), но само при положение, че спечели Купата на Хърватия. Финалът срещу Риека е в сряда. В случай, че изпусне и купата, Динамо ще завърши сезона без трофей за пръв път от 2005 година, а Петев ще бъде уволнен.