Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 в оспорвано градско дерби от Висшата лига. Вечните съперници са разделени само от точка във временното класиране и водят пряка битка за четвъртото място, което дава право на участие в следващото издание на Шампионската лига.

Интересните ситуации в така чакания мач се брояха на пръсти. Първото по-сериозно положение за гол се откри пред Мхитарян в 25-ата минута, но арменецът би в тялото на вратаря на домакините Клаудио Браво.

Секунди преди почивката Андер Ерера от Юнайтед беше оставен напълно непокрит на задната греда при свободен удар, обаче прати топката в аут.

През второто полувреме скуката властваше на "Итихад". Четвърт час преди края Браво получи разтежение и беше заменен от резервния страж на Сити Вили Кабайеро.

"Червените дяволи" завършиха срещата с 10 души, след като Маруан Фелайни получи червен картон в 84-ата минута. Белгиецът удари с глава провокиралия го Серхио Агуеро. За Маруан това беше трети червен картон във Висшата лига, първият е през май 2015 г.

В добавеното време резервата на домакините Габриел Жезус вкара с глава в близкия ъгъл центриране на Агуеро, но реферът отмени гола заради засада.

"Гражданите" спечелиха само един от последните си шест сблъсъка със съперника във всички турнири.  По-рано през сезона Сити победи на „Олд Трафорд” с 2:1 за първенство през септември, а месец по-късно Юнайтед изхвърли местния враг от Купата на лигата след 1:0.

Тимът на Хосеп Гуардиола продължи серията си от 12 домакинства без поражение. "Червените дяволи" пък не са изпитвали горчивината от загубата вече в десет мача във всички турнири.

Сити остават четвърти в класирането с 65 точки, тимът на Жозе Моуриньо е пети с 64.