Наполи и Ювентус продължават гонитбата в италианската Серия "А" и след 23 кръг. Лидерът Наполи победи като гост Лацио с 2:0, а Юве надви трудно у дома Дженоа с 1:0. След кръга Наполи води с 53 точки, а Юве има 51. Трети е Фиорентина (45), който спечели срещу Карпи с 2:1, Интер е четвърти с 44 точки.

Наполи продължи победната си серия и при гостуването на Лацио. Тимът на Маурицио Сари записа седми пореден успех след 2:0 на "Олимпико". Двубоят бе решен през първото полувреме, когато в рамките на три минути гостите вкараха два гола. Гонсало Игуаин реализира дежурното си попадение, което е 24-о за първенството от началото на сезона, а малко по-късно Хосе Кайехон удвои аванса на неаполитанците.

Ювентус стигна до рекорден 13-ти пореден успех, но тази вечер не показаха най-доброто, на което са способни. Побдата им дойде с помощта на автогол на Себастиан Де Майо, който в 30-ата минута отклони топката в собствената си врата след удар на Хуан Куадрадо. Дженоа започна много силно втората част и още в 46-ата минута Алесио Черчи напредна и стреля опасно, като Джанлуиджи Буфон бе доста затруднен и изби с мъка. Ювентус обаче трябваше да реши всичко в мача в 55-ата минута, когато появилият се преди минута в игра Симоне Дзадза бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да отбележи с първото си докосване в двубоя, стреля право в тялото на Перин. В добавеното време на мача Симоне Дзадза получи червен картон за груб фаул.

Италия, 23 кръг

Сасуоло - Рома 0:2, Фрозиноне - Болоня 1:0, Емполи - Удинезе 1:1, Фиорентина - Карпи 2:1, Верона - Аталанта 2:1, Интер - Киево 1:0, Ювентус - Дженоа 1:0, Лацио - Наполи 0:2, Палермо - Милан 0:2, Сампдория - Торино 2:2

Класиране след 23 кръг: 1.Наполи 54 точки, 2.Ювентус 51, 3.Фиорентина 45, 4.Интер 44, 5.Рома 44, 6.Милан 39 и други