Наполи победи Интер с 1:0 като гост в дерби от 34-ия кръг на италианската Серия "А". С този успех южняците се приближиха само на точка от второто място, даващо право на директно участие в групите на Шампионската лига.

Преди почивката играта беше равностойна. Най-чистото положение се откри пред Дрис Мертенс от гостите, който получи  извеждащо подаване от Пьотр Желински, но ъгълът бе прекалено малък и техничният удар на белгиеца се отби от гредата.

Грешка в защитата на Интер позволи на Наполи да се оттегли с гол аванс на почивка. Японецът Нагатомо вместо да изчисти в корнер, сервира топката на крака на Хосе Мария Кайехон, който не сбърка от вратарското поле по диагонала. Испанецът отбеляза 11-ия си гол този сезон. Това е и 4-ият гол на Кайехон в 8 мача срещу Интер – най-доброто му постижение в Италия.

Интер вече от шест срещи е без победа. Наполи за последно падна от Реал в Шампионската лига през март.  За първи път от 1933 г. Наполи побеждава и Интер, и Милан на "Сан Сиро" в един сезон.

"Нерадзурите" остават седми в класирането с 56 точки, Наполи е трети със 74.