Жуниор Мораеш записа едно полувреме за Динамо (Киев) при загубата с 1:3 от Манчестър Сити в първи мач от осминафиналите за Шампионската лига. Бившият играч на ЦСКА влезе на почивката на мястото на Лукас Теордорчик, но не успя да помогне на тима си да обърне именития си противник.

Гостите решиха всичко, след като успяха да отбележат 2 попадения до почивката.

Серхио Агуеро откри в 15-ата минута след центриране от корнер. Той получи пас от Яя Туре и овладя на гърди, след което нахлу в малкото наказателно поле и разстреля вратаря на домакините.

В 40-ата минута Рахийм Стърлинг пое топката в наказателното поле след грешка на противников защитник и пусна пас към непокрития Давид Силва, който удвои.

През второто полувреме Сити намали оборотите, което даде шанс на домакините да се върнат в мача.

Динамо отбеляза гол в 59-ата минута. Виталий Буялский стреля от границата на наказателното поле и след рикошет прониза Джо Харт, за да намали на 1:2.

В 89-ата минута Яя Туре отбеляза трето попадение за англичаните, след като се възползва от асистенция на Фернандино. Той овладя топката на границата на малкото наказателно поле и с прецизен удар с глава заби в левия ъгъл.