Монако се завърна на върха във френската Лига 1, след като разгроми със 7:0 Метц в гостуването си от осмия кръг. Безпомощността на домакините бе гарнирана и с изгонването на Чейк Докур, който остави отбора си с човек по-малко в последните 30 минути, след като получи директен червен картон.

Головете за монегаските заваляха още в 7-ата минута, когато точен бе Томас Лемар. До края на полувремето гостите водеха с 3:0, след като точни за тях бяха Валер Жермен в 23-ата и Бернардо Силва в 39-ата.

След изгонването на Докур в 60-ата минута, гостите нанизаха нови 4 попадения.

Първо, в 68-ата минута Фабиньо вкара четвърти гол от дузпа. Гуидо Карильо направи 5:0 в 72-ата минута, и отново той реализира за 6:0 в 83-ата.

Последният гол бе дело на влезлия като резерва Габриеле Боскилия в 89-ата минута.

С успеха Монако е едноличен лидер с 19 точки. Метц е седми с 13.

Резултати от съботните мачове в осмия кръг на Лига 1:

ПСЖ - Бордо 2:0
1:0 Кавани (3), 2:0 Кавани (30)

Каен - Тулуза 1:0
1:0 Сантини (64-дузпа)

Дижон - Монпелие 3:3
0:1 Казимир Нинга (18), 0:2 Казимир Нинга (25), 1:2 Джофри Юрден (39-автогол), 1:3 Казимир Нинга (59), 2:3 Ванден Боре (81-автогол), 3:3 Йохан Ривиер (90)

Лил - Нанси 1:0
1:0 Едер (75-дузпа)

Нант - Бастия 1:0
1:0 Степински (18)