Монако разби у дома Бастия с 5:0 в среща от 16-ия кръг на френската Лига 1 и поведе във временното класиране поне за едно денонощие преди домакинството на Ница срещу Тулуза.

Килиян Мбапе Лотен (10) вкара първия гол в мача и той се оказа единствен за първата част. След почивката монегаските се развихриха и разбиха гостите от остров Косрика с попадения на Томас Лемар (66), асистиралият му Радамел Фалкао (68, 73) и Гуидо Карийо (79). Томас Лемар се отчете и с две асистенции, а една записа и първият голмайстор Мбапе Лотен.

След успеха си Монако събра 36 точки и заради по-добрата си голова разлика оглави временното класиране пред Ница, чийто тим има същия актив от точки и е с мач по-малко. Бастия е на 18-а позиция с 14 точки.