Фенове прекратиха контролата между Сенегал и Кот д'Ивоар на стадион "Шарлети" в околностите на Париж. Те нахлуха на терена в 88-ата минута при резултат 1:1.

Според разпространената информация хулиганите са се събрали край стадиона предварително с ясната идея да създават безредици и са влезли без билети. Изборът на Франция за място на срещата не е случаен, тъй като в страната има голяма африканска диаспора. Празникът обаче бе помрачен.

След като нахлуха на терена, феновете подгониха футболистите. Един от привържениците опита да тушира с прийом от борбата играча на Сенегал – Ламин Гасама. Други фенове набързо обраха каквото видят по пътя си – флагчета, резервни топки и дори светлинното табло на резервния съдия. Реферът не се поколеба и набързо даде край на мача преждевременно. Стюардите пък нямаха никакъв шанс и стояха безучастно, наблюдавайки безредиците.

Преди двубоят да бъде прекратен Садио Мане откри за Сенегал в 68-ата минута, но само три по-късно Сириак изравни.