Воденият от Павел Дочев Ерцгебирге (Ауе) записа втората си загуба за сезона във Втора бундеслига. Тимът на българския треньор отстъпи с 2:3 като гост на Гройтер Фюрт. Българският нападател Мартин Тошев остана резерва за гостите.

Домакините взеха аванс от два гола след попадения на Себастиан Фрайс и Сердар Дурсун. Ерцгебирге изравни след попадение на Марио Квестич и автогол на Марсел Франке.

Две минути преди края Кристиан Тиферт остави гостите в намален състав, след като в рамките на пет минути получи два жълти картони.

Гройтер Фюрт успя да се възползва от численото си преимущество и в добавеното време Франке се реваншира за автогола си с победно попадение.

След три изиграни мача Ерцгебирге (Ауе) временно заема 10-о място в класирането с 3 точки. Гройтер Фюрт е шести с 6 пункта. На първо място е Хановер със седем.