Малага победи Лас Палмас с 2:1 в среща от 23-ия кръг на Примера дивисион. Мачът започна перфектно за гостите, които поведоха още в 19-ата минута. Лемос изпълни отлично пряк свободен удар и неспасяемо оплете топката в мрежата за 0:1.

Отговорът на домакините не закъсня. В 27-ата минута Форналс овладя центриране от корнер и технично прехвърли неразчетено излезлиянапред страж на съперника Варас за 1:1.

В 35-ата минута Малага направи обрата пълен. Кеко се възползва от отлично извеждащо подаване зад отбраната, нахлу в наказателното поле и подаде на застаналия пред голлинията непокрит Чарлес. Бразилецът нямаше как да сбърка от 2 метра и засече топката в мрежата за 2:1.

В 70-ата минута домакините останаха с 10 души на терена, след като Хосе Родригес беше изгонен след втори жълт картон.

След този успех Малага вече е 13-и във временното класиране с 26 точки. Лас Палмас е 12-и с 28 т.