Белгия и Гърция завършиха 1:1 в световна квалификация от група „H” на зона „Европа”.

Домакините бяха без големите си звезди Еден Азар и Кевин Де Бройне, но въпреки това имаха инициативата през първата част и на няколко пъти пропуски направи Маруан Фелаини.

Малко след почивката Гърция поведе с първия си точен удар в рамките на вратата. Костас Митроглу (46) се разписа след асистенция на Тахцидис, който бе изгонен в 65-ата минута след получен втори жълт картон.

Натискът на „червените дяволи” даде резултат малко преди края и Ромелу Лукаку изравни за 1:1 след центриране на Дрийс Мертенс. В добавеното време Цавелас също бе изгонен с втори жълт картон и „елините” доиграха мача с 9 играчи на терена.

След равенство белгийците остават лидери с 13 точки. Гърците са втори с 11 точки.