Норвежкият шампион Розенборг срази у дома Марибор с 3:1 в реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига и с общ резултат 6:2 се класира за плейофите за влизане в групите на турнира.

Първото полувреме завърши с преднина на словенския шампион след гол на Руди Пожек (45+1), но след почивката скандинавците вкараха три безответни попадения чрез Александер Сьодерлунд (53) и Андерс Конрадсен (61, 81). Така те надвиха съперника със същия резултат като в първата среща.

Словенците отпадат от Шампионската лига, но продължават участие в плейофите на Лига Европа, където ще имат за съперник най-вероятно българския първенец Лудогорец, който спечели категорично срещу уелския ТНС с 5:0 в първата им среща в Разград.

ТНС приема Лудогорец за реванша им в четвъртък от 20:30 часа българско време.