Ливърпул дотигна до осминафиналите на Лига Европа след измъчена победа над Аугсбург с 1:0 на "Анфилд". В първата среща в Германия двата отбора завършиха 0:0. Домакините създаваха повече възможности и могат да съжаляват, че не решиха мача по-рано. Те потрепериха в края, пазейки крехкия аванс, дошъл след гол на Джеймс Милнър от дузпа.

Ливърпул получи право да бие наказателен удар още в петата минута след като Доминик Кор от Аугсбург игра с ръка при центриране в наказателното поле. Джеймс Милнър застана зад бялата точка и не сгреши – 1:0.

„Мърсисайдци” диктуваха темпото през първата част, като Филипе Коутиньо, Роберто Фирмино и Даниел Стъридж имаха шансове да вкарат втори гол. Франсиско Каюби пък изтърва най-доброто положение за Аугсбург.

Още в началото на второто полувреме Даниел Стъридж направи немисдлим пропуск. Останал сам срещу вратаря на гостите, той би слапо край лявата греда.

Симон Миньоле трябваше да демонстрира рефлексите си, избивайки удар на пробилия в наказателното поле Тобиас Вернер, а минута по-късно и вратарят на гостите Марвин Хитц показа майсторство под рамката след опасна контраатака на Ливърпул.

Домакините отново бяха близо до гола 5 минути по-късно, когато Джордън Хендерсън бе изведен сам срещу вратаря след щастлив рикошет, но би в тялото на Хитц.

Аугсбург се активизира в края на срещата, а пряк свободен удар на Константинос Стафилидис в 89-ата премина на сантиметри от лявата сглобка зад Миньоле.

След няколкоминутен щурм на германците, Ливърпул овладя ситуацията в продължението и преодоля Аугсбург.

Жребият за осминафиналите е утре от 14:00 часа българско време в Нион.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!