Ливърпул се класира за четвъртия кръг на ФА къп. „Червените“ победиха Плимут с 1:0 като гости в преиграване от третия етап на турнира. Първата среща на „Анфилд“ завърши 0:0.

Юрген Клоп направи 9 промени в своя състав. Единствено Александър-Арнолд и Ориги запазиха своите места, докато Стъридж, Коутиньо и Гомес бяха сред онези, които бяха предпочетени. Лорис Кариус замени Симон Миньоле под рамката.

Всичко започна перфектно за английския гранд, който поведе още в 19-ата минута. Разписа се бразилският защитник Лукас Лейва. Коутиньо центрира перфектно от корнер и южноамериканецът засече топката с глава неспасяемо в мрежата за 0:1.

Това беше първият гол на Лукас за Ливърпул от 16 септември 2010 г. насам. Преди повече от 6 години той беше точен срещу Стяуа (Букурещ) в Лига Европа.

Плимут можеше да изравни в 33-ата минута, когато Арнолд Гарита опита да засече центриране отдясно на пробилия отлично Оскар Трелкелд, но бе притиснат от Александър-Арнолд, който изчисти в корнер.

Резервата Хари Уилсън, който дебютира за Ливърпул, можеше да вкара първия си гол с червения екип, когато вратарят Макормък изби в неговите крака, но топката прехвърли вратата при рикошета.

Най-доброто положение за Плимут пропусна Джервис в 78-ата минута, когато улучи гредата с ножичен удар.

В 86-ата минута Ливърпул получи дузпа, след като Ян Сонго’о повали Морено в наказателното поле. Вратарят Макормък обаче спаси дузпата, бита несериозно от Дивок Ориги.

Белгиецът е първият футболист на Ливърпул, който прави пропуск от "бялата точка" във всички турнири след 11 точни изпълнения. За последно Стивън Джерард пропусна срещу Куинс Парк Рейнджърс през май 2015 г.