Панатинайкос записа поредна пета загуба в група G на Лига Европа. Гръцкият гранд отстъпи у дома над Селта с 0:2 в последен мач от груповата фаза и остана на последно място в класирането само с 1 точка.

Българският защитник Иван Иванов започна като титуляр за "детелините" и остана на терена до края на срещата. Всичко започна кошмарно за Пао, който още в 4-ата минута вече отстъпваше в резултата. Джон Гуидети надскочи заспалата защита в зелено-бяло и засече с глава в мрежата отлично центриране на Мало - 0:1. Мъките на домакините продължиха до 72-ата минута, когато Родриго Моледо извърши глупаво нарушение с своето наказателно поле и гостите получиха дузпа. Ореляна я изпълни хладнокръвно и фиксира крайното 0:2.

В другата среща от групата Стандарт (Лиеж) и Аякс завършиха 1:1. Холандският тим поведо след страхотно изпълнение на Ел Гази в 27-ата минута. Белгийците изравниха в 85-ата минута, когато Раман засече с глава центриране отдясно.

На първо място в групата финишира Аякс (14 т.), пред Селта (9), Стандарт (7) и Панатинайкос (1).