Байер (Леверкузен) спечели с 1:0 при визитата си на Спортинг (Лисабон) в първа среща помежду им от 1/16-финалите на турнира Лига Европа.

„Лъвовете” от португалската столица можеше да поведат в 17-ата минута, но вратарят на гостите Бернд Лено спаси удар на Джеферсон. Малко по-късно Карим Белараби (26) изведе „аспирините” напред в резултата и на практика им донесе успеха.

След почивката в 55-ата минута Адмир Мехмеди бе близо до втори гол за немския тим, но стражът на домакините Руи Патрисио спаси.

В 74-ата минута Рубен Семедо извърши груб фаул, получавайки втори жълт и червен картон. Така Спортинг доигра мача в намален състав. Шест минути по-късно гол на Щефан Кислинг бе отменен заради засада.

До края на мача пропуски за гостите направиха Мехмеди и Белараби, който нацели гредата след удар от далечна дистанция в 87-ата минута. В крайна сметка „аспирините” взеха гол аванс преди реванша в Леверкузен след седмица на 25 февруари от 20:00 часа българско време.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!