Лацио победи у дома Галатасарай с 3:1 и се класира за осминафиналите на Лига Европа с общ резултат 4:2. Първата среща между съперниците от 1/16-финалите на турнира бе завършила 1:1 в Истанбул.

Преди реванша на „Олимпико” в Рим имаше сблъсъци между фенове пред стадиона, а привърженик на гостите бе наръган с нож и откаран в болница.

През първото полувреме съперниците имаха своите шансове, но нито един от тях не успя да вземе превес в резултата.

След почивката домакините тръгнаха по-настойчиво в атака и поведоха с гол на Марко Пароло (59) след асистенция на Алесандро Матри. Малко след това Фелипе Андерсон (61) удвои аванса на „орлите” след нова асистенция на Матри, а Ясин Йозтекин (62) бързо върна един от головете след подаване на Сариоглу.

Мирослав Клозе (72) сложи точка на спора с първия си гол за сезона във всички турнири. 37-годишният бивш германски национал се разписа след пас  на Раду. До края на мача Лацио удържа преднината си и се класира за следващата фаза.

Жребият за осминафиналите е утре от 14:00 часа българско време в Нион.

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!