Холандия записа първа победа в световните квалификации от зона Европа. „Лалетата” сразиха у дома Беларус с 4:1 в мач от група „А”, в която е и България.

Халфът на руския гранд Спартак (Москва) Куинси Промес (15, 31) даде сериозна преднина на „оранжевите”, които я запазиха до края на първата част.

Малко след почивката Алексей Риос (47) намали след асистенция на Корниленко. Дейви Клаасен (55) върна аванса от два гола на домакините, след като вкара отбилата се преди това топка в страничната греда след удар на Винсент Янсен (64), който пък само оформи крайния резултат.

След успеха си Холандия има в актива си 4 точки, които отреждат на тима първо място във временното класиране. Беларус е на пета позиция с 1 точка.

Холандия - Беларус 4:1
1:0 Куинси Промес (15), 2:0 Куинси Промес (31), 2:1 Алексей Риос (47), 3:1 Дейви Клаасен (56), 4:1 Винсент Янсен (64)