Голмайсторът на Реал (Мадрид) и звезда на европейския шампион Португалия Кристиано Роналдо е обявен за футболист номер 1 на Европа за сезона 2015/16 година в класацията на УЕФА.

„Най-голямата ми мечта беше да бъда успешен футболист и мисля, че го направих. Антоан, съжалявам, че те победих на финала на Европейското и на финала в Шампионската лига“, обърна се победителят Роналдо към един от подгласниците си Гризман от Атлетико Мадрид и Франция. Другият номиниран за приза бе уелсецът Гарет Бейл от Реал също бе номиниран.

Нападателката на Олимпик Лион Ада Хегерберг пък спечели приза за "Най-добра футболистка" на УЕФА за сезон 2015/16. 20-годишната норвежка изпревари германката Дженифър Марошан и французойката Амандин Анри. Хегерберг спечели требъл с Олимпик (Лион) – женската Шампионска лига, титлата във Франция и купата на страната.