Ивелин Попов и съотборниците му от Спартак (Москва) направиха поредна крачка към титлата в Русия, след като спечелиха трудно срещу гостуващия Урал с 1:0 в среща от 25-ия кръг на Премиер лигата.

Българският национал започна като титуляр за домакините от руската столица, но в 71-ата минута отстъпи мястото си на терена на грузинския халф Яно Ананидзе. Победният гол за Спартак пък реализира бразилецът Фернандо (23) още през първата част след асистенция на Куинси Промес.

След успеха си грандът от Москва остава лидер с 57 точки и 10 аванс пред градския съперник ЦСКА, който е и с мач по-малко. Трети е Зенит с 45 точки и също една среща по-малко, а до края на сезона остават пет кръга. Урал е десети с 29 точки.