Интер се класира драматично за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия. „Нерадзурите“ победиха Болоня с 3:2 след продължения.

Колумбийският национал Джейсон Мурийо откри резултата в 34-ата минута с фамозен гол със задна ножица. Той засече центриране от корнер и не остави шансове на бразилския вратар на гостите Да Коста – 1:0.

Родриго Паласио удвои в 39-ата, след като беше изведен от Жоао Марио в наказателното поле и с премерен шут опъна мрежата за 2:0.

Секунди преди почивката обаче гостите върнаха едно попадение. Блерим Джемайли стреля и след рикошет в Кондогбиа топката се озова в в мрежата зад Хуан Карисо – 2:1.

20-годишният ганайски халф Годфред Гонса изравни в 73-ата минута, вкарвайки двубоя в продължения.

В герой за Интер се превърна Антонио Кандрева, който се разписа за 3:2 в 98-ата минута след пас на Икарди.

На четвъртфиналите „нерадзурите“ ще се изправят срещу победителя от двойката Лацио – Дженоа.