Германия продължава уверено пътя си към световните финали в Русия през 2018 година, записвайки пета поредна победа в група "С" от квалификациите. Тимът на Йоаким Льов се наложи с 4:1 като гост на Азербайджан и продължава да е едноличен лидер във временното класиране.

Още в началните минути на срещата си пролича, че Германия е по-класният тим и едва ли ще допусне изненада. В 20-ата минута Андре Шурле изведе гостите напред в резултата, оползотворявайки по най-добрия начин пас на Йонас Хектор. Само 11 минути по-късно обаче домакините изравниха чрез Димитрий Назараов. Халфът получи пас пред наказателното поле на противника и с техничен удар с десния крак прати топката във вратата на Лено.

Радостта на Азербайджан обаче бе твърде кратка. В 36-ата минута Германия отново излезе напред в резултата. Шурле направи извеждащо подаване към Томас Мюлер , нападателят финтира стража на домакините и вкара на празна врата. Малко преди края на първата част момчетата на Йоаким Льов нанесоха своя трети удар. Марио Гомес засече с глава центриране на Кимих и прати топката във вратата на домакините.

През второто полувреме Германия продължи да е по-дейният отбор и създаде няколко добри ситуации за гол, които обаче не съумя да реализира. Все пак тимът стигна до четвърти гол в 80-ата минута. Хектор намери Шурле около точката за изпълнение на дузпа и нападателят на Борусия (Дортмунд) със силен шут прати топката във вратата на домакините, оформяйки крайния резултат.

Германия е убедителен лидер във временното класиране с актив от 15 точки. Азербайджан е на четвърто място с актив от 7.