Франция победи с 2:1 Швеция в мач от група "А" на световните квалификации, в която е и България. Гостите излязоха първи напред в резултата, но "петлите" обърнаха развоя в своя полза и оглавиха еднолично класирането в групата с 10 точки. Шведите останаха със 7.

Първото полувреме предложи добър футбол, но не и голове. Те обаче заваляха в началото на втората част.

Емил Форсберг изненада вратаря на Франция Уго Лорис от свободен удар и изведе "Тре кронур" напред в резултата.

Радостта на Швеция обаче трая само три минути. Димитри Пайе центрира от фаул, а над всички скочиха Пол Погба и Рафаел Варан. Халфът на Манчестър Юнайтед успя да играе с топката и да я прати в мрежата на Швеция за 1:1.

В 65-ата минута резултатът бе обърна изцяло в полза на Швеция. Димитри Пайе получи топката в наказателното поле след недобра намеса на вратаря на гостите и с премерен удар в ъгъла реализира.

До края ново попадение не падна и Франция взе трите точки.