Реал (Мадрид) направи огромна крачка към полуфиналите на Шампионската лига. Белия балет повали баварския колос Байерн с 2:1 насред Мюнхен в първи четвъртфинален мач от турнира и си осигури комфортен аванс преди реванша на „Сантяго Бернабеу“.

В герой на вечерта се превърна Кристиано Роналдо, който заби и двата гола за успеха на гостите. Грешник за Байерн пък излезе Артуро Видал, който пропусна дузпа при резултат 1:0.

Иначе срещата започна перфектно за тима на Карло Анчелоти. В 25-ата минута Байерн поведе в резултата. Артуро Видал засече с глава центриране от корнер и мощно заби топката под гредата – 1:0! Кейлор Навас нямаше как да отрази силния и добре насочен изстрел.

Любопитно е, че Реал не е допускал гол с глава от октомври 2014 г. в Шампионската лига.

После Кристиано Роналдо стреля опасно от границата на наказателното поле, но Мануел Нойер с вещина изби в корнер.
Секунди преди почивката главният съдия Никола Рицоли реши да удари едно рамо на домакините и им подари дузпа. Многократните повторения показаха, че шутът се отби от рамото на Карвахал след шут на Франк Рибери.

Италианският рефер обаче прецени, че топката е срещнала ръката на бранителя в черно и посочи „бялата точка“. Видал се нагърби с изпълнението и шутира в облаците.

Второто полувреме започна с шок за домакините. Каземиро започна акцията, подаде на Дани Карвахал, който центрира отлично в пеналта на Байерн. Там оставеният непокрит Роналдо засече паса от точката на дузпата и прониза от въздуха безпомощния Нойер  - 1:1!

В 56-ата минута Реал беше близо до пълен обрат. Карвахал подаде към Лука Модрич, хърватинът центрира без да се бави, а Гарет Бейл засече с глава. Нойер обаче с фантастичен рефлекс изби в корнер.

В 61-ата минута Байерн остана с човек по-малко на терена. Хави Мартинес закъсня да спре Роналдо и го изрита в глезена. За нарушението испанецът получи втори жълт и червен картон.
Четвърт час преди края отново непреодолимата стена Нойер спаси Байерн след шут на Роналдо.

В 76-ата минута обаче нищо не можеше да попречи на Кристиано да накаже поредния гаф на баварската отбрана. Носителят на „Златната топка“ засече находчиво перфектно центриране отляво и прокара топката между краката на Нойер за 1:2!

Това беше четвърти гол за Роналдо от 9 мача в Шампионската лига от началото на сезона.

Битката между баварците и "кралете" беше под №23, което е абсолютен рекорд в историята на евротурнирите. Германците имат леко предимство в общия баланс между двата тима - 11 победи и 10 загуби. В последния им сблъсък на полуфиналите от турнира през 2014 година обаче "белите" се наложиха в две срещи - 4:0 у дома и 1:0 в Мюнхен. Тогава Карло Анчелоти водеше испанския гранд, а Шаби Алонсо също носеше екипа на тима, докато Тони Кроос бе част от мюнхенския колос.

Стадион: Мюнхен, "Алианц Арена"
Съдия: Никола Рицоли (Италия)

Байерн: Нойер, Лам, Хави Мартинес, Боатенг, Алаба, Робен, Видал, Шаби Алонсо (64-Хуан Бернат), Тиаго Алкантара, Рибери (65-Дъглас Коста), Мюлер (81 - Кингсли Коман).

Контузени: Хумелс; Наказани: няма
Треньор: Карло Анчелоти

Реал (М): Навас, Карвахал, Серхио Рамос, Начо, Марсело, Каземиро, Модрич (90-Матео Ковачич), Кроос, Бейл (59-Марко Асенсио), Бензема (83 - Хамес Родригес), Кристиано Роналдо.

Контузени: Варан, Пепе; Наказани: няма
Треньор: Зинедин Зидан

Баланс между двата отбора: 22 мача, 11 победи за Байерн, 2 равенства, 9 победи за Реал - г.р. 33:31