Хърватия записа една от най-срамните загуби в своята футболна история. Балканският гранд падна с 0:3 от Естония в контрола, играна в Талин. Селекционерът на гостите Анте Чачич даде почивка на основни фигури като Лука Модрич, Иван Ракитич и Марио Манджукич. В състава на гостите обаче личаха имена като Матео Ковачич, който е резерва в Реал (Мадрид), и Иван Перишич, който е титуляр в Интер.

Естонците доминираха тотално и матираха „шахматистите“. Единствените победи на Естония за миналата година бяха над Гибралтар в квалификация и срещу Андора и Антигуа и Барбуда в контроли.

Грешка в защитата на гостите позволи на Луц да открие резултата още преди да е изтекла 1-ата минута. В 81-ата минута резервата Василиев се разписа за 2:0. В 83-ата Женьов оформи крайното 3:0.