Днес се навършват 10 години от отбелязването на най-бързия гол в историята на Шампионската лига. На 7 март 2007 година Байерн печели с 2:1 срещу Реал (Мадрид) в 1/8-финален реванш от най-престижния клубен турнир.

Холандският нападател Рой Макай открива резултата за баварците след само 10,12 секунди игра. В 66-ата минута Лусио удвоява аванса на Байерн. Седем минути преди края Рууд ван Нистелрой бележи от дузпа за Реал (Мадрид), но това не е достатъчно.

Байерн продължава за четвъртфиналите на Шампионската лига след общ резултат 4:4 и благодарение на повече отбелязани голове на чужд терен. Баварците обаче не стигат до полуфиналите, тъй като отпадат от бъдещия носител на трофея Милан след 2:2 в Милано и загуба с 0:2 в Мюнхен.
Веселин РУСИНОВ, БЛИЦ СПОРТ

Байерн – Реал (Мадрид) 2:1
(в първия мач 2:3)
1:0 Рой Макай (1), 2:0 Лусио (66), 2:1 Рууд ван Нистелрой (83-дузпа)

Резултат с изображение за bayern munchen logoБайерн: Оливер Кан, Вили Саньол (85-Андреас Гьорлиц), Лусио, Даниел ван Буйтен, Филип Лам, Хасан Салихавиджич, Оуен Харгрийвс, Марк ван Бомел, Бастиан Швайнщайгер, Рой Макай (69-Клаудио Писаро), Лукас Подолски (88-Мартин Демикелис)

Резултат с изображение за real madrid logoРеал (Мадрид): Икер Касияс, Роберто Карлос, Серхио Рамос, Иван Елгера, Мигел Торес, Фернандо Гаго (75-Робиньо), Мамаду Диара, Емерсон (32-Гути), Гонсало Игуаин (46-Антонио Касано), Раул, Рууд ван Нистелрой