Героят от световната квалификация с Холандия (2:0) Спас Делев изигра нов силен мач за своя Погон (Шчечин) в полската Екстракласа. Тимът му победи с 3:1 Лехия (Гданск) в двубой от 30-ия кръг на шампионата. Делев се отчете с две асистенции за успеха, след като първо подаде на Адам Франчак в 11-ата минута, а след това центрира към Давид Корт за 2:1 в 62-ата. Корт се разписа още веднъж 7 минути по-късно. Точен за гостите пък беше Милош Красич (18).

За Лехия като резерва в игра влезе Симеон Славчев.

Погон е шести във временното класиране с 42 точки. Лехия пък е четвърти с 53.

Илиян Мицански не игра за Корона (Киелце) при загубата от Нечеча с 0:1. Бившата звезда на Лудогорец Дани Абало
се появи на терена като резерва за домакините, а Милан Борян беше титуляр.

Димитър Илиев пък започна като титуляр за Висла (Плоцк) при ремито 1:1 срещу Арка (Гдиня) като гост. Бившят ни младежки национал беше сменен в 56-ата минута от Пятковски.