Байер Леверкузен направи чутовна издънка и отпадна от турнира за Купата на Германия. "Аспирините" бяха елиминирани от третодивизионния Шпортфройнде Лоте след дузпи.

Редовното време завърши 1:1, в продълженията двата отбора си размениха по още едно попадение, като домакините се добраха до дузпи с човек по-малко. От 11-те метра Лоте се наложи с 4:3.

Кевин Фоланд откри за гостите от Леверкузен в 25-ата минута, но Роберто Хилберт си отбеляза автогол за кеф на феновете на кокетния „Фримо Щадион”. Байер получи стимул в 79-ата минута, когато Тим Вендел от състава  на Лоте получи втори жълт картон.

„Аспирините” обаче имаха нужда от продължения, за да поведат отново чрез Фоланд в 95-ата минута. В 105-ата обаче Лоте изравни с гол на Кевин Фрайбергер и победителят трябваше да бъде определен след дузпи.

За Леверкузен пропуснаха Арангис, Фоланд и Баумгартлингер, докато домакините изтърваха с една по-малко.