Българският нападател Валери Божинов игра цял мач и вкара много красив гол за победата на Партизан над Шахтьор (Солигорск) с 2:1 в контрола, която се проведе в Никозия (Кипър). Другият българин Иван Бандаловски също бе титуляр за „гробарите” и едва не предизвика масово сбиване между футболистите в самия край на мача, като в ситуацията да му помага се присъедини и Божинов. Бандата игра на две различни позиции. През първата част беше десен бек, а след паузата игра като централен бранител.

В 21-ата минута Божинов вкара атрактивно попадение след изпълнение на задна ножица и даде преднина на Партизан. Веднага след почивката в 47-ата минута Наманя Михайлович покачи на 2:0, а в 86-ата минута Бурко вкара гола за тима от Беларус. Две минути по-късно Бандаловски влезе в конфликт с играч на Шахтьор при изпълнение на фаула. Божинов веднага се присъедини към Бандаловски да му помага. Започна бутане и ритане между футболистите на двата тима, а съдията реши да даде край на срещата минута преди края на редовното време.