Валери Божинов избухна с два гола за Партизан при победата на тима с 2:0 над Жарково в мач от 1/8-финалите за Купата на Сърбия. Българският нападател блесна с изявите си за "гробарите" и почти сам ги класира за следващата фаза от надпреварата.

Партизан беше абсолютен фаворит срещу третодивизионния тим, но въпреки това срещна сериозни трудности през първата част, която завърши при нулево равенство.

Три минути след почивката Валери Божинов, който стартира като титуляр, откри резултата. Той се разписа със силен удар от границата на вратарското поле.

В 71-ата минута българският нападател уби интригата в срещата със страхотен гол. Божинов засече от въздуха центриране отляво и с мощен шут не остави шансове на противниковия вратар.