Борусия Мьонхенгладбах отстрани Щутгарт в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на Германия. Домакините надделяха с 2:0 с попадения на Джонсън и Стиндл.

Борусия излезе напред в резултата в 31-ата минута чрез Джонсън, а съкрушителното за амбициите на Щутгарт попадение падна в 84-ата минута.

Затъналият в Бундеслигата Хамбургер ШФ донесе малко радост на феновете си с убедителна победа в турнира за Купата на Германия. В среща от втория кръг съставът на Маркус Гисдол срази с 4:0 като гост Халешер. Два гола за разгрома вкара Боби Ууд, а по едно попадение реализираха Пиер-Мишел Ласога и младокът Лука Валдшмит.

Херта (Берлин) нямаше проблеми при гостуването си на аутсайдера във Втора Бунделсига Санкт Паули и спечели с 2:0. За столичани се разписаха Мичел Вайзер и Валентин Щокер във всяко от полувремената.